Jak vypadá perlová farma, jak vzniká perla a jak se perly pěstují? Je to tajné místo
Je to místo, kam se mnoho lidí nedostane, aby se uchránila čistota vody, která je pro správný růst perel extrémně důležitá. Tak nahlédněte, jak perlová farma vypadá a jak se perly pěstují.
Naprostá většina světové produkce perel pochází z farem, kde se pomocí precizních a složitých postupů vkládají do lastur cizí tělíska, která jsou následně několik let přirozeným způsobem obalována perletí, aby výsledkem byla krásná pravá perla.
Protože čistota prostředí pro správný růst perel je klíčová, jsou perlové farmy pečlivě uchráněny od davů turistů, kteří by přirozené prostředí perlotvorek negativně ovlivňovali. My jsme využili dlouhodobých obchodních vazeb s farmáři a nafotili pro vás, jak perlové farmy vypadají.
Naprostá většina prodávaných perel pochází z perlových farem, kde se již od roku 1930 pomocí složitých postupů pěstují pravé perly. Jedná se o náročný a nejistý proces, kdy se do ústřice vloží cizí tělísko, které je následně po dobu 2-6 let obalováno perletí coby obranný proces mlže.
Tento postup se nazývá kultivace perel a vznikl v reakci na obrovskou celosvětovou poptávku po těchto skvostech.
Některými lidmi je mylně vnímán jako umělý proces, ale není tomu tak. Vložením cizího tělíska se pouze supluje náhodné vniknutí zrnka písku. Vše ostatní, tedy postupné obalování vrstvami perleti je již přírodní proces.
A to, zda po několika letech bude výsledná perla kulatá a lesklá, či nikoli, je pouze v rukou matky přírody.
Díky tomuto způsobu pěstování přírodních perel můžeme vyrábět překrásné perlové šperky z Tahitských či Akoya perel, či velice hezké a cenově dostupné šperky ze sladkovodních neboli říčních perel.
Víte kde všude na světě se perly pěstují a na kterých farmách jednotlivé druhy nakupujeme? Můžete si přečíst v tomto článku.