/ Blog / Jak vypadá perlová farma, jak vzniká perla a jak se perly pěstují? Je to tajné místo
Jak vypadá perlová farma, jak vzniká perla a jak se perly pěstují? Je to tajné místo

Jak vypadá perlová farma, jak vzniká perla a jak se perly pěstují? Je to tajné místo

Je to místo, kam se mnoho lidí nedostane, aby se uchránila čistota vody, která je pro správný růst perel extrémně důležitá. Tak nahlédněte, jak perlová farma vypadá a jak se perly pěstují.

Naprostá většina světové produkce perel pochází z farem, kde se pomocí precizních a složitých postupů vkládají do lastur cizí tělíska, která jsou následně několik let přirozeným způsobem obalována perletí, aby výsledkem byla krásná pravá perla.

Protože čistota prostředí pro správný růst perel je klíčová, jsou perlové farmy pečlivě uchráněny od davů turistů, kteří by přirozené prostředí perlotvorek negativně ovlivňovali. My jsme využili dlouhodobých obchodních vazeb s farmáři a nafotili pro vás, jak perlové farmy vypadají.

Naprostá většina prodávaných perel pochází z perlových farem, kde se již od roku 1930 pomocí složitých postupů pěstují pravé perly. Jedná se o náročný a nejistý proces, kdy se do ústřice vloží cizí tělísko, které je následně po dobu 2-6 let obalováno perletí coby obranný proces mlže.

Tento postup se nazývá kultivace perel a vznikl v reakci na obrovskou celosvětovou poptávku po těchto skvostech.

Některými lidmi je mylně vnímán jako umělý proces, ale není tomu tak. Vložením cizího tělíska se pouze supluje náhodné vniknutí zrnka písku. Vše ostatní, tedy postupné obalování vrstvami perleti je již přírodní proces.

A to, zda po několika letech bude výsledná perla kulatá a lesklá, či nikoli, je pouze v rukou matky přírody.

Díky tomuto způsobu pěstování přírodních perel můžeme vyrábět překrásné perlové šperkyTahitských či Akoya perel, či velice hezké a cenově dostupné šperky ze sladkovodních neboli říčních perel.

Víte kde všude na světě se perly pěstují a na kterých farmách jednotlivé druhy nakupujeme? Můžete si přečíst v tomto článku.

Doporučené produkty

Minimalistický prsten s perlami

Minimalistický prsten s perlami

690 Kč
Perlové náušnice s bezpečným zapínáním

Perlové náušnice s bezpečným zapínáním

1 090 Kč
Třpytivá sada šperků z perel

Třpytivá sada šperků z perel

2 680 Kč
Jemná sada stříbrných šperků s perlou

Jemná sada stříbrných šperků s perlou

1 780 Kč
Zlaté náušnice s přívěskem s mořskými perlami

Zlaté náušnice s přívěskem s mořskými perlami

9 980 Kč
Sada šperků brož a náušnice

Sada šperků brož a náušnice

2 080 Kč
Sada náhrdelníku a náušnic z perel

Sada náhrdelníku a náušnic z perel

1 480 Kč
Perlová sada z černých perel

Perlová sada z černých perel

1 480 Kč
Garance pravosti

Každý námi vyrobený šperk je opatřen Certifikátem pravosti JwL, kterým garantujeme pravost a mimořádnou kvalitu perel, protože perly si sami vybíráme na perlových farmách po celém světě.

Dárkové balení

Každý zakoupený šperk Vám zabalíme do dárkové krabičky a převážeme mašlí, Vy se tak budete moci věnovat pouze vlastnímu předání perlového dárku a užívat si radost naplno.

Bezpečný nákup

Jsme registrováni u puncovního úřadu pod číslem 13776 a všechny naše šperky jsou opatřeny značkou ryzosti a pravosti. Nehrozí tak naprosto žádné riziko, že by výrobek nesplňoval udávané parametry.

Výroba v ČR

Jsme výrobci, nikoli pouze přeprodejci, proto si hrdě stojíme za kvalitou našich šperků, které jsou vyráběny zde v České republice a jsou tak až do finální fáze pod neustálou kontrolou kvality. Případný záruční i pozáruční servis je samozřejmostí.

Vybíráte dárek

a nemůžete se rozhodnout? Jsme specialisté na perly s bohatými zkušenostmi a jsme připraveni Vám poradit tak, aby dárek vždy potěšil. Kontaktujte nás z pohodlí domova.