/ Blog / 3D tisk ve šperkařství
3D tisk ve šperkařství

3D tisk ve šperkařství

Přináší nám naprosto revoluční možnosti při návrhu nových kolekcí a dává obrovský náskok před konkurencí. Jak 3D tisk šperků funguje?

Výroba šperků tradiční metodou

Výrobu šperků historicky ovlivnily dva důležité milníky. Jako první to byla ruční výroba a později přišlo odlévání do ztraceného vosku, které se využívá dodnes. Nyní ale přichází něco, co nám umožňuje se dramaticky posunout vpřed co se designu a preciznosti vlastní výroby týče. Tím revolučním krokem je digitální design spojený s 3D tiskem modelů perlových šperků.

Jak se navrhuje šperk a tiskne 3D ve šperkařství

Při současném tradičním odlévání do ztraceného vosku jsou modely šperků ručně vyřezávány do vosku, po té se model nastříká cementační vrstvou a vypálí. Tím se vyrobí forma, ale roztaví voskový vzor. Do vytvořené formy se vlije roztavený drahý kov, který vyplní prostor po voskovém modelu. Pak se ještě odlitek leští a pokovuje, aby byl krásně zářivý. Pokud se ale po té zjistí, že z hlediska designu nebo samotné funkčnosti je třeba provést změnu, je nutné z vosku vyřezat nový upravený model, což je časově nesmírně náročné a například výroba konstrukčně složitých druhů perlových náušnic se prodlouží o mnoho dnů.

Digitalizace navrhování nových kolekcí ve spojení s 3D tiskem nám dnes ale umožňuje vytvořit finální pozitivní model šperku, podle kterého se forma vyrobí. Pokud je třeba cokoli upravit, provedeme to pouze v digitální podobě za zlomek času a vytiskneme si jen aktualizovaný model.
To nám dává neuvěřitelnou volnost při návrhu nových kolekcí a obrovský prostor pro odlišení se od konkurence.

Jsme šťastní, že jsme toho součástí!

Doporučené produkty

Minimalistický prsten s perlami

Minimalistický prsten s perlami

690 Kč
Perlové náušnice s bezpečným zapínáním

Perlové náušnice s bezpečným zapínáním

1 090 Kč
Třpytivá sada šperků z perel

Třpytivá sada šperků z perel

2 680 Kč
Zlaté náušnice s přívěskem s mořskými perlami

Zlaté náušnice s přívěskem s mořskými perlami

9 980 Kč
Exkluzivní sada šperků z mořských perel

Exkluzivní sada šperků z mořských perel

48 500 Kč
Sada šperků brož a náušnice

Sada šperků brož a náušnice

2 080 Kč
Sada náhrdelníku a náušnic z perel

Sada náhrdelníku a náušnic z perel

1 480 Kč
Perlová sada z černých perel

Perlová sada z černých perel

1 480 Kč
Garance pravosti

Každý námi vyrobený šperk je opatřen Certifikátem pravosti JwL, kterým garantujeme pravost a mimořádnou kvalitu perel, protože perly si sami vybíráme na perlových farmách po celém světě.

Dárkové balení

Každý zakoupený šperk Vám zabalíme do dárkové krabičky a převážeme mašlí, Vy se tak budete moci věnovat pouze vlastnímu předání perlového dárku a užívat si radost naplno.

Bezpečný nákup

Jsme registrováni u puncovního úřadu pod číslem 13776 a všechny naše šperky jsou opatřeny značkou ryzosti a pravosti. Nehrozí tak naprosto žádné riziko, že by výrobek nesplňoval udávané parametry.

Výroba v ČR

Jsme výrobci, nikoli pouze přeprodejci, proto si hrdě stojíme za kvalitou našich šperků, které jsou vyráběny zde v České republice a jsou tak až do finální fáze pod neustálou kontrolou kvality. Případný záruční i pozáruční servis je samozřejmostí.

Vybíráte dárek

a nemůžete se rozhodnout? Jsme specialisté na perly s bohatými zkušenostmi a jsme připraveni Vám poradit tak, aby dárek vždy potěšil. Kontaktujte nás z pohodlí domova.