3D tisk ve šperkařství

3D tisk ve šperkařství

Přináší nám naprosto revoluční možnosti při návrhu nových kolekcí a dává obrovský náskok před konkurencí. Jak 3D tisk šperků funguje?

Výroba šperků tradiční metodou

Výrobu šperků historicky ovlivnily dva důležité milníky. Jako první to byla ruční výroba a později přišlo odlévání do ztraceného vosku, které se využívá dodnes. Nyní ale přichází něco, co nám umožňuje se dramaticky posunout vpřed co se designu a preciznosti vlastní výroby týče. Tím revolučním krokem je digitální design spojený s 3D tiskem modelů perlových šperků.

Jak se navrhuje šperk a tiskne 3D ve šperkařství

Při současném tradičním odlévání do ztraceného vosku jsou modely šperků ručně vyřezávány do vosku, po té se model nastříká cementační vrstvou a vypálí. Tím se vyrobí forma, ale roztaví voskový vzor. Do vytvořené formy se vlije roztavený drahý kov, který vyplní prostor po voskovém modelu. Pak se ještě odlitek leští a pokovuje, aby byl krásně zářivý. Pokud se ale po té zjistí, že z hlediska designu nebo samotné funkčnosti je třeba provést změnu, je nutné z vosku vyřezat nový upravený model, což je časově nesmírně náročné a například výroba konstrukčně složitých druhů perlových náušnic se prodlouží o mnoho dnů.

Digitalizace navrhování nových kolekcí ve spojení s 3D tiskem nám dnes ale umožňuje vytvořit finální pozitivní model šperku, podle kterého se forma vyrobí. Pokud je třeba cokoli upravit, provedeme to pouze v digitální podobě za zlomek času a vytiskneme si jen aktualizovaný model.
To nám dává neuvěřitelnou volnost při návrhu nových kolekcí a obrovský prostor pro odlišení se od konkurence.

Jsme šťastní, že jsme toho součástí!

Doporučené produkty

Minimalistický prsten s perlami

Minimalistický prsten s perlami

690 Kč
Tahitský náhrdelník

Tahitský náhrdelník

2 890 Kč
Perlové náušnice s bezpečným zapínáním

Perlové náušnice s bezpečným zapínáním

1 090 Kč
Tahitské černé perly set

Tahitské černé perly set

5 280 Kč
Brož houslový klíč s pravou perlou

Brož houslový klíč s pravou perlou

1 090 Kč
Brož jelínek s pravou perlou

Brož jelínek s pravou perlou

990 Kč
Brož se sladkovodní perlou

Brož se sladkovodní perlou

990 Kč
Perlový prsten

Perlový prsten

690 Kč
Garance pravosti

Každý námi vyrobený šperk je opatřen Certifikátem pravosti JwL, kterým garantujeme pravost a mimořádnou kvalitu perel, protože perly si sami vybíráme na perlových farmách po celém světě.

Dárkové balení

Každý zakoupený šperk Vám zabalíme do dárkové krabičky a převážeme mašlí, Vy se tak budete moci věnovat pouze vlastnímu předání perlového dárku a užívat si radost naplno.

Bezpečný nákup

Jsme registrováni u puncovního úřadu pod číslem 13776 a všechny naše šperky jsou opatřeny značkou ryzosti a pravosti. Nehrozí tak naprosto žádné riziko, že by výrobek nesplňoval udávané parametry.

Výroba v ČR

Jsme výrobci, nikoli pouze přeprodejci, proto si hrdě stojíme za kvalitou našich šperků, které jsou vyráběny zde v České republice a jsou tak až do finální fáze pod neustálou kontrolou kvality. Případný záruční i pozáruční servis je samozřejmostí.

Vybíráte dárek

a nemůžete se rozhodnout? Jsme specialisté na perly s bohatými zkušenostmi a jsme připraveni Vám poradit tak, aby dárek vždy potěšil. Kontaktujte nás z pohodlí domova.